Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 630 вопросов и 6 445 897 ответов!

Працівник міліції побачив на протилежному боці вулиці кількох підлітків, що били жінку похилого віку. На крик міліціонера з вимогою припинити неподобство

5-9 класс

двоє з порушників кинулись до нього, розмахуючи металевими прутами. Вихопивши пістолет, міліціонер без попередження вистрілив у підлітків, внаслідок чого один із них одержав поранення плеча. Інші порушники після пострілу з місця події втекли. Як згодом з’ясувалось, це були підлітки 15-17 років. Побита ними жінка ожержала тяжкі тілесні ушкодження.
Чи правильно діяв міліціонер, вистріливши без попередження у неповнолітнього?

хокки17 09 апр. 2017 г., 11:25:03 (6 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Warriorcats0979
09 апр. 2017 г., 14:11:42 (6 лет назад)

ЗУ "Про міліцію"
Ст. 15:
Працівники міліції як крайній захід мають право застосовувати вогнепальну зброю у таких випадках:
1) для захисту громадян від нападу, що загрожує їх життю і здоров'ю, а також звільнення заложників;...

ПОЛОЖЕННЯ про порядок застосування вогнепальної зброї (затв. Постановою КМУ від 12.10.1992 № 575)
Ст. 1
1. Посадові особи, яким відповідно до чинного законодавства дозволено володіння вогнепальною зброєю, мають право застосовувати її як крайній захід у таких випадках: 

для відбиття групового та збройного нападу на зазначену особу, членів її сім'ї або окремих громадян, якщо їхньому життю чи здоров'ю загрожує небезпека; ......

Перед застосуванням вогнепальної зброї посадова особа повинна попередити про намір її застосування, крім випадків, коли її життю чи життю інших громадян загрожує безпосередня небезпека.


Застосування зброї було правомірне

Ответить

Другие вопросы из категории

Укажите, к каким видам правоотношений(уголовным, гражданским, трудовым или иным) относятся перечисленные ниже ситуации:

А) Анатолий подал заявление о приёме на работу.
Б)Пётр купил билет на автобус.
В)Суд вынес определение о назначении экспертизы по гражданскому делу.
Г)Ирина перешла улицу в неположенном месте.
Д)Сергей совершил кражу сигарет из торговой палатки.
Е)Суд удалился в совещательную комнату для вынесения приговора по уголовному делу.
Ж)Родители подарили Диме ко дню рождения велосипед.
З)Олег подал заявление в отделение милиции об утере паспорта.
И)Мама Светы подала заявление о предоставлении ей очередного отпуска.
К)Следователь предъявил Николаю обвинение в совершении кражи и допросил его.
Л)Отец Игоря стал свидетелем совершенного преступления, о чём он дал показания следователю.
М)Наша одноклассница Наташа переезжает- со следующего года она будет учиться в другой школе, потому что её родители поменяли квартиру.
Н)Суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения по гражданскому делу.

ПРАВОЗНАВСТВО

ПОМОГИТЕ СРОЧНО!!!!!!! МНОГО БАЛОВ!!!!!!
"Власник мотоцикла відмовився надати його для того, щоб відвезти до лікарні людину, яка потрапила в аварію. Юнаки мотоцикл відібрали силою, проте повернули його власникові того ж дня."
Визначте, чи настає відповідальність у наведеній ситуації.

Читайте также

срочно надо!!пожалуйста, помогите!!

Завдання 1
Проаналізуйте ситуацію: Двоє підлітків — Петро (17 років) і Олег (15 років) в електричці у присутності пасажирів нецензурно лаялися, зневажливо ставилися до людей, грубо реагували на їхні зауваження. Вийшовши з електрички на станції, вони кілька разів ударили кулаками в груди і по спині громадянина Федорина, який зробив їм зауваження, зняли з нього шапку і закинули на дерево. Незабаром їх затримали працівники міліції, які здійснювали патрулювання у цьому районі. Визначте, хто і як відповідатиме у цьому випадку.Виконайте завдання, послідовно відповідаючи на запитання:Перший рівень: що таке правопорушення?Другий рівень: які є ознаки правопорушення у цій ситуації?Третій рівень: до якого виду правопорушень можна віднести описану ситуацію (нормами якої галузі права регулюється, чи є особливості відповідальності неповнолітніх, які наслідки настають для правопорушників)?Четвертий рівень: як відповідатимуть підлітки у цьому випадку? Обґрунтуйте свою думку.

Проаналізуйте ситуацію: 16-річного Івана затримали через підозру в крадіжці майна з торгової палатки. Працівники міліції доставили його у районний відділ,

не пояснуючи йому причин затримання. Порадьте Іванові, що йому робити та як себе вести. Виконайте завдання, послідовно відповідаючи на запитання: Перший рівень: Хто є учасником ситуації? Другий рівень: у чому полягає конфлікт та яка галузь права врегульовує цей конфлікт? Третій рівень:які права і обовязки сторін конфлікту? Четвертий рівень: що ви можете порадити Іванові?

Завдання 1

Проаналізуйте ситуацію: Двоє підлітків — Петро (17 років) і Олег (15 років) в електричці у присутності пасажирів нецензурно лаялися, зневажливо ставилися до людей, грубо реагували на їхні зауваження. Вийшовши з електрички на станції, вони кілька разів ударили кулаками в груди і по спині громадянина Федорина, який зробив їм зауваження, зняли з нього шапку і закинули на дерево. Незабаром їх затримали працівники міліції, які здійснювали патрулювання у цьому районі. Визначте, хто і як відповідатиме у цьому випадку.

Виконайте завдання, послідовно відповідаючи на запитання:

Перший рівень: що таке правопорушення?

Другий рівень: які є ознаки правопорушення у цій ситуації?

Третій рівень: до якого виду правопорушень можна віднести описану ситуацію (нормами якої галузі права регулюється, чи є особливості відповідальності неповнолітніх, які наслідки настають для правопорушників)?

Четвертий рівень: як відповідатимуть підлітки у цьому випадку? Обґрунтуйте свою думку.

Мишко і Петрусь (14 років) вирішили покататись на сусідській машині. Вночі вони вийшли на подвір'я, відкрили автомобіль і завели його саморобним ключем. Во

ни від'їхали від будинку близько двохсот метрів, і машина заглухла. Почувши знайомий шум свого автомобіля, сусід (він не спав через безсоння) вискочив на вулицю і наздогнав хлопців. Поясніть, чи підлягають підлітки кримінальній відповідальності.

Виконайте завдання, послідовно відповідаючи на запитання:

Перший рівень: яке правопорушення вчинили підлітки?

Другий рівень: яка галузь права врегульовує цю ситуацію і чому?

Третій рівень: що таке стадія злочину та на якій стадії злочину перебували підлітки?

Четвертий рівень: чи підлягають Мишко і Петрусь кримінальній відповідальності і чому?Вы находитесь на странице вопроса "Працівник міліції побачив на протилежному боці вулиці кількох підлітків, що били жінку похилого віку. На крик міліціонера з вимогою припинити неподобство", категории "правоведение". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "правоведение". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.